Jak uzywac nici denstystycznych

Jak uzywac nici denstystycznych W tym czasie 18-wieczne próby wszczepić ludzkie zęby już przedstawił dowody, że ludzki organizm odrzuci zęby cudzego. Nawet 19 implanty wieku, które były początkowo sukces nie wydaje się trwać.

Przypadkowe 20th Century Przełom Dostarcza ważnych wskazówek

Rewolucyjne postępy w implantów dentystycznych rozpoczęła się w 1950 roku, kiedy szwedzka ortopeda dr P.I. BrĂĄnemark wykonywał badania nad regeneracją kości i gojenia. Studiował proces za pomocą komór optycznych wykonanych z tytanu, które wkręca się kości. Po złożeniu uwag przez kilka miesięcy, odkrył, że (droższe) Kamery optyczne nie mogły być łatwo usunięte w celu ponownego użycia, ponieważ kości należały i utwardzone wokół śrub tytanowych. BrĂĄnemark zajęła się jego „standardowej” pole do studiowania ekscytujących konsekwencje dla implantologii, zwłaszcza, że ??wyniki (w jamie ustnej) zostały łatwiej nadaje się do obserwacji klinicznej. (Dzisiaj, oczywiście, tytanowe implanty są również bardzo ważne w udanych protez stawów i protetyki.)

BrĂĄnemark i jego zespół ukuł osteointegrację termin opisujący udane połączenie strukturalną i funkcjonalną pomiędzy żywą tkanką kostną i sztucznym implantem nośnej. Podczas swej pierwszej tytanowe implanty stomatologiczne zostały pomyślnie umieszczone na ochotnika w 1965 roku, wielu lat intensywnych badań przestrzegane. Dopiero w 1982 roku, kiedy BrĂĄnemark przedstawionej mu dane naukowe na konferencji w Toronto Osseointegracji Clinical Dentistry, że znaczący przełom nastąpił w akceptacji i zrozumienia sukcesów z implantów tytanowych.

Czego się nauczyliśmy Teraz o sukcesie?

Dziś wiemy, że istnieje wiele różnych czynników wpływających na powodzenie implantów dentystycznych i osteointegracji, w ogóle. Niektóre z najważniejszych czynników:

– Biokompatybilność materiału implantu – Tytan jest dobrym materiałem nie tyle dlatego, że ciało to lubi, ale dlatego, że organizm nie odrzuci go.

– autor artykułu